UA
RU
EN

Набрякова ХВОРОБА СВИНЕЙ - РІШЕННЯ Є!

Зі статті ви дізнаєтесь які ознаки є у цієї хвороби і головне - як з нею боротися.
Діарея на підсосі, набрякова на дорощуванні, дизентерія на відгодівлі - ось список частих проблем, з якими звертаються свинарі України в компанію Bio Формула.

Відпрацьовані на практиці схеми застосування комплексного адсорбенту токсинів PROFISORB® і натуральної ефірної олії OREGANO, що має цілий ряд терапевтичних властивостей, швидко вирішують не тільки ці, а й багато інших ветеринарних та кормових проблем на фермах.

Як виникає набрякова хвороба у свиней?

Набрякову хворобу або, як її ще називають, набряк кишечника, викликають певні серотипи бактерії E. Coli, що виробляють потужний токсин (веротоксин). Веротоксин руйнує стінки малих кровоносних судин, включаючи судини мозку, дозволяючи, таким чином, рідині накопичуватися в тканинах шлунка і товстої кишки свині. В результаті розвивається набряклість. Руйнування мозкових кровоносних судин супроводжується характерними симптомами. Видами E. Coli, що призводять до цієї хвороби, вважаються О138, О139 та О141.

Захворювання, як правило, спостерігається на 1-4-му тижні після відлучення, а його пік припадає на 10-й день. Не дивлячись на вдосконалені раціони поросят, експерименти з пізнім відлученням від свиноматок, захворювання продовжує досить часто зустрічатися на підприємствах України.

Бактерія E. Coli прикріплюється до ворсинок тонкої кишки і виробляє токсини. Механізм схожий з початком діареї поросят, яка характерна для періоду відлучення, спричиненої різними видами E. Coli. У період підсосу компоненти IgA імуноглобуліну, що містяться в материнському молоці, запобігають прикріпленню E. Coli до стінок кишки. Після відлучення поросята втрачають такий захист і стають сприйнятливими до захворювання.

Основні ознаки хвороби

Часом єдина ознака - падіж здорового поросяти протягом 1-4 тижнів після відлучення. Типові ознаки хвороби у живого поросяти - це нетверда хода, опухлі (як ніби сонні) повіки, пронизливий вереск.

Далі порося припиняє харчуватися, а на більш пізній стадії його частково паралізує. Діарея є не завжди, на відміну від важкого дихання. Відбуваються незворотні порушення мозкової діяльності і порося гине.

Одужання поросят, що вижили триває 2-3 тижні. У певних порід свиней генетично закладена схильність до захворювання. Температура свиней в період захворювання нормальна.
Що робити з хворими?
Діагноз встановлюється на підставі наявних клінічних ознак, раптового прояву хвороби після відлучення, результатів розтину свиней, що показують велику набряклість стінок шлунка, вигинів ободової кишки і повік свині. Крім того, хворобу діагностують шляхом ізолювання гемолітичних серотипів E. Coli з тонкої кишки.

Зауважимо, що з набряковою хворобою боротися складно, адже, на той час, коли клінічні ознаки стають очевидними, свиня, як правило, гине.

Що робити, щоб не допустити виникнення хвороби:

1. У період підсосу захистіть поросят від інфекції E. Coli, для цього введіть в корм лактуючих свиноматок Порошок Ропадіар в дозуванні 500 г / т корму, це дозволить активним компонентам OREGANO через молоко забезпечити здорову мікрофлору кишечника поросят і не дасть можливості зараження поросят через екскріменти свиноматки.

2. У разі виникнення діареї у підсосних поросят негайно задайте їм перорально Емульсію Ропадіар, за наступною схемою:
3. Застосовуйте порошок Ропадіар в престартерному і стартерному кормах поросят в дозуванні 500 г / т корму. Це інактивує збудника в кишечнику і не дає можливості перенесення інфекції з репродуктора в приміщення дорощування поросят через поросят-носіїв.

4. Застосувуйте PROFISORB® в престартерному і стартерному кормах поросят в дозуванні 1 кг / т. Це дозволяє адсорбувати смертельно небезпечний для поросят веротоксин, інші бактеріальні токсини, а також мікотоксини.

5. Збільшіть вміст клітковини в раціоні тварин на 10-15%.
Додаткова інформація
PROFISORB® - перший комплексний адсорбент бактеріальних і мікотоксинів 4-го покоління ветеринарного призначення.

OREGANO - ефірна олія, яка володіє терапевтичною дією за рахунок унікальних властивостей рослини орегано. Широко використовується в годівлі тварин. Вибирайте натуральну ефірну олію!

LIPROT BIO - мікробіологічний протеїн (70% сирого протеїну) з багатим амінокислотним складом, який поліпшує продуктивність і здоров'я тварин.

«Bio Fормула - українська компанія, створена в 2012 році. Ми працюємо в області кормової медицини, виробляємо самі і поставляємо в Україну натуральні продукти для здоров'я тварин від провідних світових виробників.

Наша продукція націлена на відгодівлю с/г тварин і птахів без застосування антибіотиків, а також підвищення рентабельності та безпеки виробництва продуктів харчування тваринного походження.

Домовитися про зустріч та безкоштовну консультацію на Вашому підприємстві можна за тел:
+38 097 88 52 470 і / або електронною поштою:

info.bioformula@gmail.com


Bio Formula, 2021
Читайте також
Щотижня ми публікуємо корисну інформацію про тваринництво.
Задайте своє питання
Зазвичай, ми відповідаємо на протязі 1 години.
*Ваші дані не будуть передані 3-м лицям
ЗАЛИШАЙТЕСЯ З НАМИ
*Ваші дані не будуть передані третім особам.
©2022 Bio Formula
Підтримка тут
Close
Напишіть нам
Ми відповідаємо на протязі 30-60 хв.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Mail
Phone
* Ми не продаємо Ваші особисті дані.
Made on
Tilda