Вплив ЛІПРОТ БІО® на показники росту свиней та якісні характеристики туші

Опис експерименту

Ефективність нового покоління ЛІПРОТ БІО® було підтверджено в польовому експерименті на свинях генетики DanBred.

Забій тварин та якість напівтуші було оцінено на основі системи класифікації напівтуші EUROP відповідно до стандарту EUROP PN-A-82001/A1 та вимог Регламенту Ради (ЄС) № 1234/2007, Регламенту Комісії (ЄС) № 1249/2008 на найбільшому забійному заводі ANIMEX FOODS у Польщі.

 

Вступ до опису експерименту.

 

Свинячі туші поділяють на такі класи:

 

- S із вмістом м'яса більшим або рівним 60%

 

- Е з м'ясом 55-59,9%

 

- U із вмістом м'яса 50-54,9%

 

- R із вмістом м'яса 45-49,9%

 

- O із вмістом м'яса 40-44,9%,

 

- Р з із вмістом м'яса менш ніж 40%.

 

Вміст м'яса в туші, званий м'ясистістю, визначається як відсоткове відношення загальної поперечно-смугастої м'язової маси до ваги тушки.

У Польщі м'ясо оцінюють за сімома різними електронними пристроями, які також називають хойрометрами, тобто CGM, Fat-o-Meater II та IM-03 (оптична голка), Ultra-Fom 300 та Auto-Fom (ультразвуковий) і CSB-Image- Меатр.

Перші чотири з них являють собою ручні пристрої, що оцінюють м'ясистість на основі вимірювання товщини жиру в спині та найдовшого дорсального м'яза в точках C6 і C7, розташованих на висоті останнього ребра або між 3-м і 4-м грудними хребцями, рахуючи хребці від кінця, на відстані 6 см (С6) або 7 см (С7) від лінії, де тушу розрізають на напівтуші:

1_1.jpg

Місця для вимірювання товщини жиру в спині та найдовшого дорсального м'яза під час апаратної оцінки вмісту м'яса туш свиней.

Деталі проведення експерименту

Експериментальний матеріал - 1500 поросят DanBred вагою 22-25 кг. Тварин помістили в загони (групи) по 150 штук. Аналогічним чином було створено контрольну групу.

 

Група I - контроль - харчування на основі генетично модифікованого соєвого борошна після екстракції та ріпакового борошна після екстракції, пальмової та соняшникової олії, зернові культури без ЛІПРОТ-a БІО®.

 

Група II - експериментальна, - харчування на основі соєвого шроту та екструдованої не генетично модифікованої соєвої макухи та екструдованої ріпакової макухи, ріпакової олії, зернових культур за участю ЛІПРОТ-a БІО®.

 

Як ми бачимо, контрольну групу-1 годували кормом з використанням постекстракційних шротів.

 

Експериментальна група II харчувалася кормом з екструдованих шротів і макухи, без участі генетично модифікованих кормових матеріалів.

Таблиця-1. Вміст поживних речовин у білкових кормових матеріалах, що використовувалися в експерименті, таких як шрот і макуха соєва ріпакова ріпакова та ЛІПРОТ БІО®.

1.jpg.webp

*Таблица №1

Під час експерименту тварин годували трьома типами кормів:

1. СТАРТЕР діапазон ваги від 22-25 кг до 60 кг

 

2. ГРОВЕР діапазон ваги від 60 кг до 90 кг

 

3. ФІНІШЕР ваговий діапазон від 90 кг до 130 кг (забійна вага)

 

Комбікорми було підготовлено відповідно до рекомендацій, розроблених у стандартах із годівлі свиней Інститутом Фізіології та Харчування Тварин Польської Академії Наук, на основі комп'ютерних програм для оптимізації рецептур кормів і поточної бази даних перевірених кормових матеріалів (зернові культури, шроти та макуха).

Таблиця 2. Вміст перетравлюваних стандартизованих амінокислот у кінці тонкої кишки в кормі [г/кг] у свиней

2_1.jpg

*Таблица №2

Таблиця 3. Вміст кальцію, фосфору та натрію в кормі [г/кг] у свиней.

Ефективні (реальні) дані будуть збільшені шляхом коригування матриці ефективності ферментів, головним чином фітази.

3_1.jpg

*Таблица №3

Таблиця 4. Вміст енергії та білка в 1 кг корму у свиней

4.jpg

*Таблица №4

Таблиця 5. Щоденне споживання енергії та білка у свиней у діапазоні ваги

5.jpg

*Таблица №5

Таблиця 6. Частка ЛІПРОТ БІО® та інших добавок у кормах для свиней.

6.jpg

*Таблица №6

 

* Частка ЛІПРОТ БІО®, може коливатися в межах +/- 0,10% залежно від рівня білка в злаках і розрахованої регресії амінокислот у злаковому білку.

Таблиця 7. ПАРАМЕТРИ ГОДІВЛІ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ГРУПИ СВИНЕЙ

7.jpg

*Таблица №7

Таблиця 8. ПАРАМЕТРИ ГОДУВАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ ГРУПИ СВИНЕЙ

8.jpg

*Таблица №8

Таблиця 9. ПОРІВНЯЛЬНІ ПАРАМЕТРИ ГОДІВЛІ;

КОНТРОЛЬ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ГРУПА з погляду факторів харчування

9.jpg

*Таблица №9

Цінність забою свинячих туш визначається ступенем м'язової маси свинячих туш відповідно до системи EUROP, а також вагою та відсотковим вмістом цінних елементів, тобто корейка свиняча, шинка, лопатка без шкірна та свиняча шия. У діаграмах 1 і 2 нижче наведені приклади регресії м'ясної туші для порід свиней: Датський Landrace і PIC залежно від ваги живих свиней у день забою.

 

Графіки показують, що зі збільшенням маси забою відсоток м'ясної тканини в напівтуші зменшується, тобто ми спостерігаємо зниження вмісту м'яса до 54-55%, що оцінюється в класифікації напівтуші EUPOP.

ДІАГРАМА-1: Приклад впливу забійної маси на м'ясну регресію у породи свиней Landrace Danish

1_2.jpg

*Діаграма 1

ДІАГРАМА-3: Приклад впливу забійної маси на м'ясну регресію у породи свиней PIC

2_3.jpg

*Діаграма 2

ДІАГРАМА-3: Регрес м'ясності (відсотковий вміст м'яса в напівтушах) залежно від забійної ваги свині 100-110 кг / 110-120 кг / 120-130 кг

3_2.jpg

*Діаграма 3

ДІАГРАМА-4: Порівняння м'ясистості при забійній масі 110 кг залежно від статі свиней (Свинки, кабани)

4_1.jpg

*Діаграма 4

Навіщо проводився цей експеримент?

Експеримент, проведений за участю ЛІПРОТ-а БІО® та кормових матеріалів без генетичної модифікації, мав продемонструвати можливість отримання трьох ефектів: 1. отримання в забійній вазі свиней 130 кг свинячої напівтуші масою 102-103 кг з високим вмістом м'яса в межах 60%. 2. отримання в досліджуваних напівтушах за класифікацією EUROP збільшення відсоткової частки напівтуші у класі S із вмістом м'яса, що є вищим або дорівнює 60%. 3. отримання підтвердження відсоткового збільшення в напівтуші цінних продуктів, Основних комерційних елементів м'яса, тобто корейка свиняча, шинка, лопатка безкісткова і шийка свинини.

 

Отримання зазначених ефектів пов'язане зі зрушенням кількості напівтуша, отриманих із класу Е із вмістом м'яса 55-59,9%, до більш високого класу S із вмістом м'яса понад 60,0% із високою забійною масою свиней у межах 130 кг. Підвищена вага забою свиней значно збільшує рентабельність свиноферм. За статистикою, під час промислового виробництва свиней отримано такий розподіл відсоткової частки напівтуші в забійній партії.

Таблиця 10. Статистичний відсоток розподілу класифікації напівтуші свинини за EUROP залежно від генотипу, харчування та забійної ваги.

10.jpg

*Таблица 10

В експериментальній групі за участю ЛІПРОТ-a БІО® та кормових матеріалів, вільних від генетичної модифікації та вільних від постекстракційного борошна, обтяжених присутністю гексану, були отримані результати, наведені в таблиці 11.

Таблиця 11. Відсотковий розподіл класифікації туші за EUROP, отриманої в харчуванні свині за участю ЛІПРОТ-a БІО®.

11.jpg

*Таблица 11

* Забій стався на найбільшому в Польщі заводі із забою свиней у Animex Foods. Дані відносяться до експериментальної групи з декількох десятків груп забою, кожна партія по 150 штук. Жива маса свиней на забій у межах 130 кг.

 

Продуктивність забою, отримана від забійних свиней з експериментальної групи, дорівнювала від 78,6% до 79,55%.

 

Середня вага отриманих напів туш становила від 99,2 кг до 103,60 кг.

 

В експериментальній групі за участю ЛІПРОТ-a БІО® було отримано значне збільшення напівтуші із вмістом м'яса понад 60%.

 

Отримано понад 50% більше кваліфікованих напівтуші до класу S із вмістом м'яса напівтуші понад 60% порівняно з контрольною групою. Відбулася значна, більш ніж 50%-ва зміна класифікації напівтуші із класу Е до вищого класу м'ясистості S.

 

Слід взяти до уваги, що забій відбувався в живій вазі в межах 130 кг, це важча вага забою, за якої нижчий відсоток м'яса напівтуші свинини зазвичай реєструється в межах 54-56%.

 

У випадку експериментальних напів туш, незважаючи на високу забійну масу живої худоби (130 кг), було отримано значне збільшення вмісту м'ясності на 6-7% до рівня, вищого за 60% для отримання класу S (супер).

 

Таким чином, збільшення частки м'ясних тканин у напівтушах на 6-7% призвело до збільшення частки основних товарних елементів м'яса, тобто: корейка свиняча, шинка, лопатка безкісткова та шийка свинини.

 

Таблиця 12. Приклад, отриманий в експерименті, ілюструє залежність збільшення маси основних товарних елементів м'яса, тобто корейка свиняча, шинка, лопатка безкісткова та шийка свинини, від відсотка вмісту м'яса в напівтуші.

 

Середня вага напівтуші через 24 год після охолодження становила 103,00 кг.

12.jpg

*Таблица 12

Ефекти, досягнуті в експерименті

З таблиці 12 видно, що при однаковій вазі охолоджених напів туш (після 24 годин) ми отримали у напівтуші S-класу експериментальної групи, порівняно з напівтушею E-класу в експериментальній групі, вагу основних товарних елементів м'яса, тобто корейка свиняча, шинка, лопатка без шкірна та шийка свинини (46,05 кг-41,85 кг), на 4,20 кг більшу за умов годівлі за участю ЛІПРОТ-a БІО®.

 

Однак при порівнянні напівтуші експериментальної групи з контрольною групою було отримано збільшення маси в експериментальній групі основних товарних елементів м'яса, тобто корейка свиняча, шинка, лопатка безкісткова та шийка свинини в туші S-класу експериментальної групи, порівняно з E-тушею контрольної групи (без участі ЛІПРОТ-a БІО®), навіть більшою та становила (46,05 кг - 39,66 кг) на 6,39 кг вищою.

ДІАГРАМА 5: Показано вплив збільшення маси живої забійної ваги свиней з високим вмістом м'яса напівтуші (класи S та E) в експериментальній групі на масу одного з основних товарних елементів м'яса, тобто шинки.

5_1.jpg

*Діаграма 5

Значення pH м'язової тканини, виміряні через 48 хвилин після забою та через 24 години після охолодження напівтуші, є стандартними для харчування ЛІПРОТ-a БІО®, що можна спостерігати за менших витікань після забою у випробуваних напівтушах, та перебувають у межах

1) pH48.......... 6,28-6,46

2) pH24h .........5,72-5,78

ДІАГРАМА - 6: Втрата ваги у % (витоку після забою) у процесі охолодження напівтуші залежно від ваги забитої теплої тушки.

6_1.jpg

*Діаграма 6

Товщина жирової тканини (свиняче сало) у напівтушах, отриманих в експериментальній групі, характеризується низьким вмістом жиру.

 

В охолоджених напівтушах клас S та E за вагою від 99,2 кг до 103,60 кг товщина свинячого сала становила від 18,70 до 22,60 мм. Товщина жирової тканини (свиняче сало) у напівтушах, отримана з контрольної групи, має вищий вміст жирової тканини (свиняче сало). В охолоджених напівтушах класів S та E за вагами від 99,2 кг до 103,60 кг товщина свинячого сала становила від 25,70 до 28,90 мм.

ДІАГРАМА - 7: Товщина підшкірного жиру (свиняче сало-мм) - вплив маси забою в експериментальній групі. Наступна таблиця показує товщину підшкірного жиру на 5 ділянках вимірювання.

7_1.jpg

*Діаграма 7

Вміст підшкірного жиру залежить від швидкості росту свині та забійної ваги.

 

У свиней, яких розводять із вищою забійною масою 130-140 кг, склади кормів мають бути ретельно збалансовані, кількість енергії виражена в МДж у кожній фазі росту.

 

Необхідно підтримувати правильне співвідношення енергії (МДж) для сирого білка в кормі та для незамінних амінокислот. Залежно від рівня енергії та жиру в кормі, слід вводити правильний рівень вітаміну Е з урахуванням травних ферментів, що використовуються в рецепті.

ЗДОРОВ'Я під час ВІДКОРМУ

У ІІ групі - експериментальній, що згодовувалися на основі соєвого шроту та екструдованої не генетично модифікованої соєвої макухи, екструдованої ріпакової макухи, ріпакової олії, злаків за участю ЛІПРОТ-a БІО®, було досягнуто високого статусу здоров'я стада.

Смертність при відгодівлі від 25 кг до 130 кг було обмежено рівнем нижче 0,5%.

 

У І групі - контрольній, яку згодовували кормами з використанням постекстракційних шротів, тобто тих, що містять залишки гексану, на основі генетично модифікованого соєвого шроту та ріпакового шроту, пальмової й соняшникової олії, злаків без ЛІПРОТ-a БІО®, було досягнуто більш низького статусу здоров'я стада.

 

Смертність під час відгодівлі від 25 кг до 130 кг була на вищому рівні, ніж у дослідній групі, і становила вище 1,5%.

Коментар 1.

 

Думка м'ясокомбінатів щодо кулінарної корисності м'яса, отриманого з напів туш з експериментальної групи. Під час забою свиней із середньою живою вагою 130 - 135 кг ефективність м'ясистості була досягнута в середньому на рівні 79,07%. Вимірювання показали, що м'ясистість напівтуші в середньому становила 60,8%, що дало змогу класифікувати напівтуші більш ніж на 60% за класом м'яса S та по 40% за класом м'яса E, відповідно до європейської класифікації свинячої туші EUROP.

 

Ці значення індексу стали передумовою для досягнення високих класифікацій у процесі оброблення основних необхідних частин, які визначають хорошу рентабельність розведення свиней. (див. табл. 12).

Висока кулінарна та технологічна корисність отриманих найдорожчих необхідних частин додатково демонструється невеликою товщиною жиру на цих елементах і мінімальним зростанням жиру, видимим у шийці свинини.

 

Аналогічним чином, у процесі нарізки свинячої рульки, вона характеризувалася невеликим жировим покривом і чудовим кольором, що визначає їхню велику кулінарну корисність. Висока м'ясистість отриманих напів туш дає змогу отримувати дешевший пах як основну частину, без необхідності його відділення. Отриманий у процесі різання широко нарізаний бекон характеризується товстою гіпертрофією м'язової тканини, що стає технологічно цінним елементом перегородки. На практиці це призводить до невеликого виходу дешевшої постнарізаної сировини у вигляді жирного м'яса (0,55%) і дрібного жиру (0,40%) за рахунок більш якісних видів м'яса. Це бажано з точки зору економіки виробництва свинини. Отримана м'ясна сировина володіє якісними характеристиками, про що свідчать привабливий і повністю прийнятний колір і значення pH 5,7, виміряне через 24 години після забою.

 

Значення параметрів pH підтверджує правильність перебігу гліколітичних процесів у м'ясі після забою та водночас підтверджує відсутність м'яса з відхиленнями якості * PSE, * ASE, * DFD, що обмежують корисність м'ясної сировини. Водночас досягнутий рівень змін у м'ясі та отримані параметри м'язової тканини дають гарантію оптимального зберігання такої сировини з часом, без появи несприятливих змін, що знижують якість м'яса.

*Пояснення абревіатур найпоширеніших дефектів м'яса *PSE (ang. pale, soft, exudative) - яскравий, м'який, водянисто-ексудативний *ASE (ang. acid, soft, exudative) - кислий, м'який, водянисто-ексудативний *DFD (ang. dark, firm, dry) - темний, твердий, сухий

 

Коментар 2.

 

Споживчий рейтинг: Кулінарна корисність м'яса, отриманого з напів туш з експериментальної групи. Із вбитих свиней було отримано напівтуші з високим відсотком м'язової тканини (у межах 60%) і, як наслідок, з високим виходом основних комерційних м'ясних елементів, у яких зацікавлений споживач. На практиці це призвело до високої врожайності основних комерційних м'ясних елементів, тобто: корейка свиняча, шинка, лопатка безкісткова та шийка свинини.

Висока кулінарна і технологічна корисність отриманих найдорожчих необхідних частин додатково демонструється невеликою товщиною жиру на цих елементах і мінімальним зростанням жиру, видимим у шийці свинини. Тому ці елементи мають високу якість і кулінарну корисність.

 

Оцінюючи якість одержуваного м'яса, можна спостерігати низький вміст жиру у свинячій рульці, що теж у широко нарізаному беконі, характеризуються товстою гіпертрофією м'язової тканини. Бекон із таким низьким вмістом жиру має велику й універсальну кулінарну корисність, стаючи цінним елементом поділу.

 

Дослідження вимірювань, засновані на оцінці ступеня після забійного окислення м'яса, що визначає динаміку змін, які відбуваються в м'язовій тканині, підтверджують правильність цих процесів, що призводить до отримання високоякісної м'ясної сировини. Така сировина характеризується правильним забарвленням і обмеженим витіканням, що, своєю чергою, впливає на її добру соковитість і смак. Ці особливості дають змогу всебічно використовувати кулінарний характер м'яса свиней, що призводить до отримання якісних та економічно ефективних готових продуктів. Отримані якісні показники свинини дають змогу її високо оцінити з точки зору мікробіології, що на практиці дає змогу відносно довго зберігати таку сировину, не знижуючи її бажаних якісних характеристик.

 

НАШЕ ДОСЛІДЖЕННЯ З УЧАСТЬЮ ЛІПРОТ-a БІО®, ЯКЕ МИ ПРЕДСТАВЛЯЄМО, - ЦЕ ОДИН З ЕЛЕМЕНТІВ ПІДТВЕРДЖЕННЯ, ЯКІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ ПРИЙМАЄ ВИРОБНИЦТВО СВИНЕЙ.

 

НАШІ ФОРМУЛИ ГОДУВАННЯ СВИНЕЙ ЗА УЧАСТКОЮ ЛІПРОТ-a БІО®ПІДТВЕРДЖУЮТЬЗМІНИ, ЩО ВИЗНАЧУЮТЬСЯ В ДІЄТИЧНІЙ ЦІННОСТІ М'ЯСА СВИНИНИ, ЯК ОДНОГО З ОСНОВНИХ ДЖЕРЕЛ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ БІЛКУ.

 

АРГУМЕНТИ ДЛЯ М'ЯСНИХ ЗАВОДІВ, ФЕРМ І СПОЖИВАЧІВ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ МЕТУ СТВОРЕННЯ НОВИХ ФОРМУЛ ХАРЧУВАННЯ ТА ГЕНЕТИЧНОГО ПРОГРЕСУ:

 

1. МЕНШЕ ЖИРУ

 

Удвічі нижчий, ніж вважалося раніше, вміст жиру в м'ясі, яке споживачі та фахівці з харчування людини сприймають як жирне, наприклад, бекон або ребра. Особливо бекон, який 20 років тому містив близько 50% жиру, внаслідок добору тварин і поліпшення їхньої м'ясистості змінив свої пропорції та сьогодні містить у середньому 20% менше жиру.

 

2. КОРИСНИЙ ПРОФІЛЬ ЖИРНИХ КИСЛОТ

 

Свинина, порівняно з м'ясом яловичини, має сприятливий профіль жирних кислот,

знижений вміст насичених кислот - SFA (так званий "поганий" жир") і багато

більш високий вміст поліненасичених PUFA (так званий "хороший" жир), тобто

і більш переважне співвідношення PUFA/SFA.

 

3) СПРИЯТЛИВИЙ ПРОФІЛЬ ЖИРНИХ КИСЛОТ ОМЕГА-6 до ОМЕГА-3

 

Порівняно з м'ясом птиці, незважаючи на нижчий загальний вміст PUFA, свинина вирізняється значно сприятливішим співвідношенням Омега-6 до Омега-3 у м'ясі свинини, незалежно від елементів м'яса, та становить нижче 10 : 1, а в м'ясі птиці 20 : 1.

 

4. МЕНШИЙ ХОЛЕСТЕРИН

 

Рівень холестерину однаковий у всіх частинах свинячої туші, але його вміст менший, ніж раніше повідомлялося в літературі. Порівняно з американськими стандартами бекон м'ясних порід свиней, що згодовуються за участю ЛІПРОТ-a БІО®, містить менше холестерину на 41%,

ребра на 57% та лопатка безкісткова, корейка свиняча та шинка свиняча на 31 - 35%. Свинина порівняно з м'ясом птиці містить менше холестерину (0,54 г/кг порівняно із середнім для м'яса птиці 0,66 г/кг).

 

5. МЕНШЕ КАЛОРІЙ

 

Енергетична цінність свинини значно знизилася внаслідок поліпшення м'язової маси свині та їхнього кращого харчування й утримання відповідно до вимог добробуту. Для всіх елементів напівтуші середні значення калорійності, наведені до теперішнього часу, були значно вищими, ніж ті, що були виявлені в поточних експериментах.

Нині 100 г корейки свинячої дає 152 ккал, а 100 г шинки - лише 118 ккал!

Для порівняння: 100 г курячої туші дає 158 ккал.

 

6. ЦІННЕ ДЖЕРЕЛО ВІТАМІНІВ

 

Свинина є цінним джерелом вітаміну Е. Їх удвічі більше, ніж вважалося раніше. Вітаміну В6 найбільше в шиї. Що більше м'яса, то більше вітаміну В1.

 

7. ЦІННЕ ДЖЕРЕЛО ХОРОШОГО ВБИРАННЯ ЗАЛІЗА.

 

Результати досліджень показують, що залізо з м'яса засвоюється на 20 - 50%, а з продуктів рослинного походження - на 1 - 8%. За винятком печінки, найбагатшої на залізо з усіх частин свинячої туші, найбільше заліза містить свиняча шийка (6,25 мг/100 г). Для порівняння

у зазвичай рекомендованому шпинаті залізо присутнє в кількості 3,57 мг/100 г, і його засвоюваність становить лише 1%.

8. НЕВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ СОЛІ

 

Свинина має низький вміст натрію (0,33 - 0,58 г/кг) порівняно з яловичиною (0,74 г/кг)

та птицею (0,77 г/кг). Тому її можна запропонувати як компонент дієти в разі гіпертонії.

 

9. М'ЯСО ВИСОКОЇ ЯКОСТІ

 

Нині кулінарна свинина не містить зайвих жирів, має правильний рожево-червоний колір, м'ясо ніжне, а оптимальний рівень внутрішньом'язового жиру (IMF) сприятливо формує його смак, аромат і соковитість.

 

10. НАЙКРАЩА ПОЖИВНА ЦІННІСТЬ

 

За останні 20 років харчова та оздоровча цінність свинини значно покращилася. На початку 90-х років середній вміст м'яса становив лише 43%!!!

Нині середній вміст м'яса в тушах становить 57%. Це результат систематичної племінної роботи на покращення м'ясистості свиней та зміни параметрів годівлі. Нині свинина не поступається в харчовій цінності іншим видам м'яса.

Виходячи з цих аргументів, можна сказати, що свинина по праву посідає важливе місце в щоденному раціоні людини.

 

Підготував Krzysztof Kassner DVM

Отримайте консультацію або можемо домовитися про зустріч.


  * Ваші дані не будуть передані 3-м особам.

Додаткова інформація

ОРЕГАНО - єдина у світі ефірна олія, яка має терапевтичну дію за рахунок унікальних властивостей рослини орегано. Широко використовується в годуванні тварин. Обирайте натуральну олію!

 

ЛІПРОТ БІО - продукт нового покоління, джерело білка, багате на амінокислоти, що гарантує краще використання генетичного потенціалу сільськогосподарських тварин у виробництві м'яса, яєць і молока.

 

Бio Формула - українська компанія, створена 2012 року. Ми працюємо в галузі кормової медицини, виробляємо самі та постачаємо в Україну натуральні продукти для здоров'я тварин від провідних світових виробників.

Наша продукція націлена на відгодівлю с/г тварин і птахів без застосування антибіотиків, а також підвищення рентабельності та безпеки виробництва продуктів харчування тваринного походження.

 

Домовитися про зустріч і безкоштовну консультацію на Вашому підприємстві можна за тел.: +38-067-726-69-41 та/або електронною поштою: bioformula.info@gmail.com

 

Bio Formula, 2021

Наші партнери

Ropapharm-logo.jpg
dolBio.jpg

ЗАЛИШАЙТЕСЯ З НАМИ

 *Ваші дані не будуть передані третім особам.

©2024 Bio Formula

SendPulse logoСтворіть свій сайт за допомогою SendPulse